Vizsgabizottsági tagi pályázat

Pályázati felhívás
a Kisalföldi Független Vizsgaközpontjának
Vizsgabizottsági (mérési, ellenőrzési, értékelési) tagi névjegyzék kialakításához

A Kisalföldi Független Vizsgaközpont célja, hogy mind az oktatás, mind a gazdasági szereplők részéről felmerülő igényekre – az Ipar 4.0 által támasztott kihívásoknak megfelelően -, gyorsan és rugalmasan reagálva, szakszerű vizsgaszervezéssel és lebonyolítással járuljon hozzá a szaktudással rendelkező munkaerő utánpótlásának biztosításához azáltal, hogy minél több tanuló, képzésben résztvevő személy számára biztosítja a szakmai végzettség megszerzésének lehetőségét.

  1. A pályázati kiírás célja

A szakképzésről szóló 2019. évi LXXX. törvény (továbbiakban: Szkt.), és a szakképzésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 12/2020. (II.7.) Korm. rendelet (továbbiakban: Szkr.) alapján a Kisalföldi Független Vizsgaközpont jelen pályázati felhívás keretében – az engedélye szerinti Képzési Terület Egységes Osztályozási Rendszere (továbbiakban: KEOR) terület szerinti, jogosultságának hatáskörébe tartozó szakmák, szakképesítések tekintetében – a szakmai és képesítő vizsgák megvalósítása érdekében fenntartott

vizsgabizottsági tagi névjegyzékbe történő

felvételt hirdet.

A vizsgabizottság tagjának feladata a szakmai, illetve képesítő vizsga szabályos és zavartalan lefolytatása, a vizsgán résztvevők értékelése.

  1. A pályázaton történő részvétel feltételei

A vizsgabizottsági tagi pályázat benyújtására jogosult, aki szakmai végzettsége tekintetében megfelel az Szkt. 41. §-ban, az Szkr. 134. § (2) bekezdésében, szakmai képzés esetén a képzési és kimeneti követelményekben, szakképesítés oktatásának megvalósítása során a programkövetelményekben előírt feltételeknek, továbbá a feladat ellátására szakmai tapasztalatai alapján alkalmas, miszerint:

  1. a) technikumban megszerezhető szakma szakmai vizsgája esetén
    • szakmai tanárképzésben szerzett mesterfokozattal, vagy
    • felsőfokú végzettséggel és az ágazatnak megfelelő szakképzettséggel;
  1. b) szakképző iskolában megszerezhető szakma szakmai vizsgája esetén
  • az ágazatnak megfelelő felsőfokú végzettséggel és szakképzettséggel, vagy
  • felsőfokú végzettséggel és az ágazatnak megfelelő szakképesítéssel,
  1. c) szakképesítés képesítő vizsgája esetén
  • a programkövetelményben előírtaknak megfelelő végzettséggel, vagy
  • a vizsgán megszerezhető szakképesítés ágazatához tartozó szakképzettséggel; továbbá
  1. legalább 3 éves – a megszerezhető szakma, illetve szakképesítés ágazatához tartozó, szakterülethez illeszkedő – szakmai tapasztalattal rendelkezik, valamint
  2. cselekvőképes, büntetlen előéletű és nem áll a tevékenység folytatását kizáró foglalkozástól eltiltás hatálya alatt.
  • A pályázat tartalmi és formai követelményei

A pályázónak a felhívás mellékleteként megjelentetett pályázati adatlapot, illetve a pályázati adatlaphoz tartozó kötelező mellékleteket papír alapon kell benyújtani, melyek az alábbiak:

  • részletes szakmai önéletrajz (valamennyi, a pályázatot bemutató szakmai tapasztalat részletezésével),
  • (az összes) szakmai végzettséget, képzettséget igazoló dokumentum(ok) másolata(i)
  • 90 napnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány (büntetlen előéletről és hogy a pályázó nem áll a tevékenység folytatását kizáró foglalkozástól eltiltás hatálya alatt)
  • további egyéb igazolás a tervezett megbízás teljesítése esetén:
    • amennyiben a pályázó vállalkozó, abban az esetben vállalkozói igazolás/értesítés a tevékenységi körök megjelölésével (amelyben szerepel: képzés, oktatás, vizsgáztatás, mint tevékenység);
    • amennyiben a pályázó nyugdíjas, abban az esetben a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság által a folyósított ellátást megállapító, eredeti határozat.
  1. A pályázat benyújtásának határideje és módja
  1. A pályázat benyújtásának határideje:

A vizsgabizottsági tagi névjegyzékébe történő felvétel iránti pályázat folyamatosan benyújtható.

  1. A pályázat benyújtásának módja:

Az elkészített pályázati adatlapot, valamennyi kötelező melléklettel együtt egyetlen PDF dokumentumba (össze)szkennelve a

palyazat@kisalfoldivizsgakozpont.hu

címre kell elküldeni, valamint az összegyűjtött dokumentációt 1 eredeti példányban postai úton kell megküldeni az alábbi címre:

Kisalföldi Független Vizsgaközpont
9700 Szombathely, Szent László király utca 10.

A benyújtott pályázati anyag elbírálásának eredményéről a jelentkezők a pályázati lapon megadott e-mail címre kapnak értesítést.

  1. Egyéb pályázati információk

 

  1. A szakmai önéletrajzban és a pályázati adatlap megfelelő pontjában a pályázó térjen ki valamennyi korábbi munkatapasztalatára, a szakterületen eltöltött időkre, különösen a pályázott képzési területre vonatkozó kompetencia alátámasztására és megfelelő igazolására; a szakmai, oktatói, vizsgáztatási gyakorlatának bemutatására. Jelölendő továbbá az online vizsgáztatási tapasztalat. Javasolt az EUROPASS önéletrajz formátum használata.
  2. A pályázó valamennyi képzettségét igazoló dokumentumát nyújtsa be, nem kizárólag a legmagasabb iskolai végzettség igazolását. Amennyiben több területen is rendelkezik szakmai ismerettel, úgy célszerű valamennyi diploma, oklevél, tanúsítvány, munkatapasztalat megadása és megküldése.
  3. Hiányos pályázati dokumentáció beérkezése esetén a Vizsgaközpont e-mailben tájékoztatást küld a pályázatot benyújtó részére a hiányzó, pótolandó dokumentumok felsorolásával, és a dokumentumok megküldésének határidejének kijelölésével. A Vizsgaközpont egy alkalommal lehetőséget biztosít a hiányosságok utólagos megküldésére.
  4. A pályázó írásban bármikor visszavonhatja a pályázatát.
  5. A vizsgáztatásban való részvétel további feltétele, hogy a nyilvántartásba vett vizsgabizottsági tagnak legalább 3 évente kötelező részt vennie a Kisalföldi Független Vizsgaközpont által szervezett felkészítésen, továbbképzésen.
  6. Előnyben részesül a vizsgabizottsági tagi névjegyzékbe történő jelentkezés esetén, aki
  • korábban szerepelt az országos vizsgaelnöki névjegyzékben (OKJ), vagy
  • pedagógiai végzettséggel rendelkezik, vagy
  • mestervizsgával rendelkezik, vagy
  • középfokú szakképző intézményben teljesített szakirányú oktatási gyakorlatot igazol, vagy
  • részt vett szakmai tananyagok készítésében, bírálatában, vagy
  • részt vesz a tanulók üzemi gyakorlati oktatásában.
  1. A pályázat elbírálása

A pályázat akkor érvényes, ha az eredeti pályázati dokumentáció postai úton megérkezett.

A pályázatokat három főből álló bizottság értékeli. A bizottság javaslata alapján a Kisalföldi Független Vizsgaközpont vezetője hozza meg a döntést a vizsgabizottsági tagi névjegyzékbe történő felvételről vagy elutasításról, amelyről a pályázó írásban, elektronikus formában kap értesítést. A névjegyzékbe való felvétel – a továbbképzési kötelezettség teljesítése mellett – határozatlan időre szól.

Pályázati adatlap letöltése